

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.5748 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Resistance | 2.6 mΩ |
| Height | 660.4 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Chip Fuse Fast Acting |
| Current Rating | 15 A |
| Approvals | cURus |
| Schedule B | 8536100040 |
| Size | 0.126" L x 0.062" W x 0.026" H (3.20 mm x 1.58 mm x 0.65 mm) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
